Produkty lokalne EDN'u

Ekomuzeum Doliny Noteci jest marką lokalną obejmującą najciekawsze produkty turystyczne oferowane na terenie powiatu nakielskiego. Idea marki polega na zintegrowanej promocji produktów lokalnych opierających się na bazie dostępnych w regionie Krajny i Pałuk surowców, zasobów przyrodniczych i kulturowych. Promowane produkty są unikatowe i nawiązujądo lokalnych tradycji. Markowe produkty Ekomuzeum Doliny Noteci są alternatywą dla masowych produkcji, w których trudno odnaleźć wartości kulturowe oraz w których brak jest naturalnych, rodzimych zasobów. Dla wszystkich poszukujących prawdziwych tradycji Ekomuzeum Doliny Noteci proponuje produkty markowe w czterech kategoriach:

 

  • Warto spróbować – w tej kategorii zostały ujęte produkty kulinarne, które oddają tradycyjne smaki Krajny i Pałuk; obok indywidualnych wytwórców, których produkty możemy nabyć m. in. w Kredensach Krajeńsko- Pałuckich, warto również odwiedzić sieć restauracji z lokalnym jadłem, gdzie można zjeść zasmakować produkty polecane przez Ekomuzeum.
  • Warto odwiedzić – to podstawa Ekomuzeum Doliny Noteci, obiekty na bazie których powstaje pełna oferta turystyczna na Krajnie i Pałukach.
  • Warto wziąć udział – wszelkie imprezy na stałe wpisane w kulturalno-aktywny kalendarz powiatu nakielskiego. Wydarzenia z jednej strony promocyjne z drugiej natomiast pokazujące walory Doliny Noteci. To także kategoria dla lubiących aktywnie i na sportowo spędzać czas.
  • Warto mieć – każdy turysta chciałby miłe wspomnienia zachować na dłużej, stąd kategoria z regionalnymi pamiątkami, szczególnie promująca Krajeńsko-Pałuckie rękodzieło.